Jak samodzielnie zainstalować taśmę listwę LED

Prezentujemy kilka praktycznych porad jak samodzielnie podłączyć taśmę lub listwę LED.

 

Wszystkie taśmy będące w naszej ofercie dają możliwości przycięcia długości na wymiar w określonych miejscach taśmy, zależnie od typu taśmy miejsca możliwego podziału mogą znajdować się w odległościach od 2,5 cm do 10 cm. Dzięki takiej możliwości można zakupioną rolkę taśmy w oryginalnym opakowaniu 5 metrów wykorzystać w kilku instalacjach. Długość taśmy docinamy do najbliższej możliwej potrzebnej nam długości z zachowaniem oznaczonych miejsc przecięcia taśmy.

 

podtas1

Miejsca możliwego podziału taśmy oznaczone są np. nożyczkami jak powyżej lub polami lutowniczymi z oznaczonymi biegunami zasilania plus oraz minus (do każdego odciętego odcinka należy doprowadzić zasilanie za pomocą przewodów, zwracając uwagę na właściwe podłączenie plus / minus):

 

Przygotowane na wymiar odcinki taśmy najlepiej zasilić przewodami przylutowanymi do oznaczonych na taśmie pól lutowniczych. Połączenia lutowane gwarantują niezawodność działania instalacji LED, brak spadków napięcia jakie pojawiają się w przypadku złączek z czasem pokrywających się utlenioną warstwą miedzi:

podtas3

 

Praktycznie każda taśma LED będąca w ofercie naszego sklepu podklejona jest samoprzylepną taśma dwustronną marki 3M, aby ułatwić instalację użytkownikowi.

By przykleić taśmę do podłoża należy usunąć osłonkę zabezpieczającą klej od spodu taśmy, a następnie przyłożyć taśmę do przygotowanego podłoża. Przygotowanie podłoża sprowadza się do usunięcia pyłu oraz innych zabrudzeń oraz odtłuszczenia powierzchni na której przyklejamy taśmę. Taśmę należy lekko docisnąć do powierzchni na której jest przyklejana, 

NIE NALEŻY DOCISKAĆ TAŚMY W MIEJSCACH GDZIE SĄ DIODY, NIE NALEŻY DOTYKAĆ DIOD ZAINSTALOWANYCH NA TAŚMIE:

podtas2

 

Po przytwierdzeniu taśmy do powierzchni zalecamy pozostawienie jej na 8-12 godzin, aby klej odpowiednio spoił się z podłożem, nie należy w tym czasie włączać instalacji, aby klej się nie nagrzewał od pracującej taśmy. Ta chwila cierpliwości zapewni nam trwałość przyklejenia taśmy do podłoża.